TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
 • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 227.163
 • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 6.221
 • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 71
 • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.632
Köşe Yazıları

POLISLERIN BİTMEYEN ÇİLESİ

Onurumuz, gururum kahraman Türk polisleri. Sadece senede bir defa polis haftasında hatırladığımız, her türlü görevde ve iklim koşullarında görev yapan kahraman Polislerimiz… Mesai şartları, yaşam kaliteleri, maaşları, sosyal ve kültürel..

POLISLERIN BİTMEYEN ÇİLESİ


Onurumuz, gururum kahraman Türk polisleri. Sadece senede bir defa polis haftasında hatırladığımız, her türlü görevde ve iklim koşullarında görev yapan kahraman Polislerimiz… Mesai şartları, yaşam kaliteleri, maaşları, sosyal ve kültürel hayatları en önemlisi aile yapıları çok kötü olan cefakar Polislerimiz. Toplumun göz bebeği polislerimiz, 15 Temmuz hain kalkışmanın bastırılmasın da halk ile birlikte mücadele veren kahramanlar…
Pandemide can siper hane çalışan, sağlık çalışanlarının iki katı ölüm vakası yaşayan polislerimiz, ne haber oluyor nede isimleri anılıyor. Sendikası olmayan haklarını sendika aracılığı ile alamayan kahraman Polislerimiz. Polis intihar olaylarının neden ve sonuçları neden araştırılmıyor? Her seçim döneminde 3.600 ek gösterge sözü veren koca koca makam sahipleri neden 3.600 ek göstergeyi vermiyorlar? Polis aileleri boşanma nedenleri neden araştırılıp polis Ailelerine mââddi ve manevi yardım yapılmıyor? Fazla çalışma ve mesai, ağır çalışma ortamlarında çalışmaları, psikolojik destek, rehabilite için gerekli hastane ve ekonomik destek neden polisimize verilmiyor? Bu soruların cevapları siyasilerde…
Polisimiz her dönemin, hükümetin polisiymiş gibi lanse edilir, hor görülür, her türlü hakarete maruz kalır, üniformaları yırtılır, dayak yerler ve Vatan için şehit olurlar, haber bültenlerinde 3 saniye haber olur, gazetelerde son sayfalarda taziye yazısı yazılır. Polislik mesleği mââş için yapılan mesleklerden değildir, vatan sevgisi için yapılır. Siz hiç çapraz ateşte kalıp mermilerin üzerinize yağdığı bir ortamda kaldınız mı? Hainlerce konulmuş bir bombayı imha ederken patladığı bir ortamda bulundunuz mu? İhbar hattınıza bir olay ihbar edilsin siz o olaya gittiğinizde pusuya düştünüz mü? Empati kurun ve polislik mesleğinin mââş ile yapılamayacağına kalbiniz mudmain olur.
En ufak kusurların da meslekten atılan açığa alınan polislerimiz, siyasetçi ve bürokrat çocuklarının oyuncağı, her defasında haritadan yer beğendirilen polislerimiz, provokatörlerin oyuncağı ettirilen polislerimiz, silahı belinde ama silahını kullandırılmasına izin verilmeyip öldürülen polislerimiz, gecesi gündüzü olmayan polislerimiz, terör örgütlerinin ölüm listesinde olan emeli olmuş polislerimiz, neden o listede olduklarını biliyor musunuz? Eşit işe eşit mââş isteyen ama hakları verilmeyen Kahramanlarımız, iade-i itibar bekliyor.
Genç polis adaylarının da bir isteği var, parkur kolaylaştırılsın, fiziki yeterliliğin yanında vatan sevgisi ve görev aşkı sorulsun. Bekçi alımlarında Özel güvenlik personellerinden geçiş olsun istiyorlar..
Halkın evlatları, gözümüzün bebekleri Polislerimize her türlü desteğin verildiği, yaptıkları görevlerden dolayı yargılanmayacağı, gelecek kaygısı olmayan, mobinge maruz kalmayacakları, huzurlu bir çalışma ortamı istiyorlar. Yüz Yılın en başarılı İç işleri Bakanı ile birlikte çalışan Türk Polisi unutulmak istemiyor, liderleri Muhteşem Süleyman’dan hatırlanmak ve sahip çıkılmak isteniyor. Kahramanlara selam olsun, şehitlerimize Yüce Allahtan Rahmet diliyorum, sizler huzur ve sükünun teminatısınız. Sözlerimi Gazi Mustafa Kemal Paşanın Şu sözüyle tamamlıyorum; Herkesin Polisi kendi vicdanıdır,fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır.
Allah’a ısmarladık, hoşçakalın.
Aydın Benli
Siyaset Bilimci. Araştırmacı yazar

Bu Habere Tepkini Koy!
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

YORUMLAR (8)

 1. Ayten diyorki:

  İyiki varlar rabbim askerimizi polisimizi daim ve muzaffer etsin onların sayesinde sıcak evlerimizde korkusuz yaşıyoruz teşekür ederiz Aydın bey

 2. Yaşar Koçak diyorki:

  Benim gönlü ve kalbi güzel yazarım, Allah senden razı olsun ne güzel yazmışsın, ancak herkes kendi derdinde, inşallah herşey ve herkes güzel olsun.

 3. Yasin Gencer diyorki:

  Çok güzel olmuş derdimize derman olur inşallah teşekkür ederim sayın yazarım

 4. 2506 diyorki:

  Tebrik ederim Sayın yazarım rabbim razı olsun inşallah kanayan yaraya degmissiniz rabbim askerimizi polisimizi hava da karada muzaffer eylesin inşallah kaza bela göstermesin inşallah

 5. Yaşar Koçak diyorki:

  Cansın Allah işini gücünü rast getirsin sayın yazarım çok teşekkür ederim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL