Spor

Ali Koç’dan İsmail Kartal hakkında son dakika karar değişikliği

Ali Koç’dan İsmail Kartal hakkında son dakika karar değişikliği

Fenerbahçe‘de İsmail Kartal‘ın vefası takdir toplarken başkan Ali Koç’tan flaş bir karar geldi. Sezon sonuna kadar takımı İsmail Kartal’a emanet eden Ali Koç, kulüp için önemli bir değer olduğuna inandığı hocanın takımda kalıcı olmasını istiyor. Kartal’ın yeni sezonda Joachim Löw‘ün yardımcısı olması planlanıyor.

İSMAİL KARTAL’IN TUTUMU ALİ KOÇ’U ETKİLEDİ

Başkan Ali Koç, göreve gelirken hiçbir şekilde maddi konuları konuşmayan, transferde kimseyi sıkıştırmayan ve boş mukaveleye imza atmaya hazır olan İsmail Kartal’ın tutumundan çok etkilendi.

YENİ HOCA GELİNCE DE KULÜPTE KALMASI İSTENİYOR

60 yaşındaki çalıştırıcının zaten Fenerbahçe’yi çok sevdiğini bilen Fenerbahçe Başkanı, bu kez bu duruma yakından şahit oldu. Tüm bu sebeplerden dolayı Ali Koç, İsmail Kartal’ın geçici bir süre değil kalıcı olarak kulüpte yer almasını düşünüyor. Edinilen bilgiye göre, gelecek sezon yeni teknik direktör geldiğinde tecrübeli ismin mutlaka kulüpte olması isteniyor.

İSMAİL KARTAL LÖW’ÜN YARDIMCISI OLABİLİR

Özellikle Joachim Löw’ün gelmesi durumunda daha öncede çalıştıkları için İsmail Kartal’ın yardımcı hoca görevini alması planlanıyor. Bir diğer aday Jorge Jesus’ta da bu durum geçerli. Ancak burada Kartal’ın da düşünceleri sorulacak. Fakat her şekilde Başkan Ali Koç, görev süresince İsmail Kartal’la beraber çalışmayı hedefliyor. Çünkü deneyimli teknik adamın dürüst tavrı, fedakarlıktan kaçınmaması ve zor şartlardaki tecrübesi de önemli artıları olarak öne çıkıyor.

FEDAKARLIĞI GÖZ ARDI EDİLMİYOR

Öte yandan son dönemde yaşanan olumsuz süreçlerin ardından İsmail Kartal’ın görevden kaçmaması ve tüm şartları kabul etmesi de alkış alan hareketlerden oldu. Bu nedenle Ali Koç, şu anda başarı ya da başarısızlık konularını ön planda tutmuyor. Gelecek sezonun temelleri atılırken geçiş sürecinde takıma sahip çıkan İsmail Kartal’ın fedakarlığı göz ardı edilmiyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL