Spor

‘Anastasios Bakasetas mı ve Abdülkadir Ömür mü‘ derken resmi açıklama geldi! Ayrılık kesinleşti

‘Anastasios Bakasetas mı ve Abdülkadir Ömür mü‘ derken resmi açıklama geldi! Ayrılık kesinleşti

Türkiye’nin en gözde kalecisi Uğurcan Çakır‘ın bir sonraki durağının neresi olacağı sorusu yanıtını buluyor… Trabzonspor’u şampiyonluğa taşımak üzere olan genç file bekçisi, harika performansıyla Avrupa kulüplerinin de dikkatini çekmiş durumda. Uğurcan Çakır’ın hem ağabeyi hem menajeri Necdet Çakır, Radyospor’da kardeşinin takımdan ayrılacağını duyurdu.

Necdet Çakır’ın açıklamaları şöyle:

  • “Uğurcan, bu sene şampiyonluk gelirse eğer hedeflerinden birine ulaşmış olacak. Öncelikli hedefi Trabzonspor’da oynamaktı. Sonra kaptan oldu. Şimdi şampiyonluğa çok yakın.”

  • “Kariyer planlaması sadece transfer sezonu yaklaştığında yapılmıyor. Uğurcan 3 yıldır ligin en değerli oyuncusu. Uğurcan’ın sürekliliği sağlaması değerliydi. Bunu şampiyonlukla taçlandırırsa onun için en büyük ödül olacak.”

“Teklifler vardı. Bunlar değerlendirmeye alındı. Trabzonspor’un istekleri doğrultusunda ve aynı zamanda Uğurcan’ın seveceği bir takım olması gerekiyor. Uğurcan’ın şampiyonluk dışında başka bir düşüncesi şu anlık yok. Ama ileride değerlendirmeye alacağız.”

  • “Şu anda Uğurcan için istenecek rakam piyasaya göre belli olacak. ‘Şu fiyat, bu fiyat’ olarak değerlendirmek doğru olmaz. Transfer sezonu başladığında nasıl ilerleme kaydedilecek göreceğiz. Şu anda görüşmeler var. İlgisi olan ülkeler var. Resmi olan bir görüşme bize gelmedi. Kulübe de olduğunu düşünmüyorum.”

  • “Futbol piyasası pandemi nedeniyle gerilemişti. Fiyatlar aşağı doğru düştü. Etkilenen kulüpler oldu. Benim tabii ki Sevilla Sportif Direktörü ile görüşmem olmadı. Ama Uğurcan ile ilgilenenler arasında İspanya ve İngiltere bulunuyor.”

  • “İngiltere Premier Lig, dünyanın en prestijli ligi. Orada oynamak tüm futbolcuların hayalidir. Premier Lig olursa güzel olur. Olmazsa da diğer ligler de yabana atılacak ligler değil.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL