Spor

Beklenen açıklama geldi! Meğer 6 ay…

Beklenen açıklama geldi! Meğer 6 ay…

Fenerbahçe’de Mesut Özil ile Ozan Tufan‘ın kadro dışı kalmasının yankıları sürüyor. Konuya ilişkin Lig Radyo‘ya açıklamalarda bulunan Mesut Özil’in menajeri Dr. Erkut Söğüt, oyuncusunun Fenerbahçe’deki geleceğine konuştu.

“Burada belirli bir süreç başlamıştır. Mesut şu anda Ozan’la birlikte antrenmanlarına devam ediyor.” diyen Söğüt, “Burada kimsenin bilmediği ve çok önemli bir şey var aslında. Mesut’un sözleşmesindeki madde gereği takımla devam etme hakkı var. Kadro dışı kalsa dahi takımla çalışabilir. Ancak Mesut şu anki ortamda bunu zorlaştıracak bir hale getirmek istemedi. Ozan’ı da yalnız bırakmak istemediği için onunla beraber antrenman yapıyor. Hocayla yaşanan üzüntülü olaylardan dolayı şu an mantıklı olan da bu. Nihai bir karar bekleniyor şu anda. Bu bir tedbir kararıdır, yani izinli sayılıyor Mesut. Nihai kararın ardından ne olacağına bakıp ona göre hareket edeceğiz. Bu futbolun içinde olan bir şey… Elbette nihai olarak kadro dışı kalıp kalmadığını öğreneceğiz hep beraber.” şeklinde konuştu.

“6 AY BEDAVA OYNADI”

Bu tip olayların üzücü olduğunu kaydeden Erkut Söğüt, “İki taraf için de güzel olmayan bir süreç başlamıştır. Önemli olan böyle dönemlerde soğukkanlı kalarak nihai kararı görmektir. Bunu buradan net bir şekilde söylüyorum. Mesut hiçbir yere gitmeyecek, gitmeyi de kesinlikle düşünmüyor. Sözleşmesinin sonuna kadar 2 yıl daha Fenerbahçe oyuncusu olarak burada devam edecek. Fenerbahçe’ye 3.5 senelik imza attı, bunun 6 ayını bedava oynadı. Ocak’tan sezon sonuna kadar para dahi kazanmadı. ‘Önemli değil’ diyerek Fenerbahçe sevgisine vurgu yaptı. Hırslı, oynamak istiyor, hisleri yüksek. Maçta da yarıda çıkınca o tansiyonla yaşanan şeyler oldu. Futbolcular bunları yaşayabiliyor. ‘Doğru’ demiyorum ama olabiliyor. Yöneticiler de maçlar esnasında kavga edebiliyorlar, ceza alıyorlar ve sonrasında görevlerine devam ediyorlar.” dedi.

“ÇIKIP KİMSEYİ KÖTÜLEMEDİ”

Yaşananların takım içerisinde olduğunu belirten Söğüt, “Hoca ile aralarında ne geçtiyse takım içinde geçti. Mesut dışarı çıkıp kimseyi kötülemedi. Yaşananlar orada kalır. Cezası görülecekse görülür ve biter. Mesut olayın içinde olduğu için bu kadar büyütüldü. Buraya Fenerbahçe sevgisi için geldi. Yoksa gelmezdi. Bu şekilde bir olay yaşandı diye de kimse Mesut’un eşyalarını toplayıp gitmesini beklemesin. Fenerbahçeli olarak geldi, katkı sağlamak istiyor. Oynamak istiyor, 90 dakika sahada kalmak istiyor. Burada kimse kimseye vurmadı, kavga edilmedi. Başka takımlarda bunlar da yaşandı. Kerem’in de menajeriyim. Saha içinde takım arkadaşıyla yaşadığı olayı hatırlıyoruz. Gereken ceza çekildi ve devam ediliyor.” ifadelerine yer verdi.

“SAVUNMASINI YAPTIK”

“Detaylara girmek benim haddime değil.” diyen Erkut Söğüt, konuya ilişkin sözlerini şöyle noktaladı:

“KEREM AKTÜRKOĞLU GELECEK SEZONU DÜŞÜNMÜYOR!”

Kerem Aktürkoğlu’nun da menajerliğini yapan Dr. Erkut Söğüt, “Kerem çok önemli tecrübeler yaşıyor. Adının transfer haberleriyle geçmesi doğal. Ancak o hiçbir zaman gelecek sezonu düşünen bir oyuncu değil. Sadece bir sonraki maçı düşünüyor. Hep daha iyi bir futbolcu olmak için eksiklerini tamamlamaya odaklanıyor. Bu yüzden Kerem’le çalışmak keyifli. Bu sezon 50’den fazla maç yaptı. Transferle ilgili adres Galatasaray’dır. Belki kalıp Galatasaray’la uzun yıllar büyük başarılar yaşayacak. Eğer başka bir kulübe satmayı düşünürseler tabii ki bizimle konuşacaklar. Ancak şu anda öyle bir şey yok.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL