TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 358.274
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 23.759
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 192
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.103
Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir’de Deprem Konutları Teslim Töreni’nde konuşuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’de 30 Ekim 2020’de yaşanan depremde evleri yıkılan veya ağır hasar gören depremzedeler için yapılan konutların hak sahiplerine teslim törenine katılarak konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir’de Deprem Konutları Teslim Töreni’nde konuşuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir’de meydana gelen depremde hasar alan evler için hak sahiplerine yapılan yeni konutların teslim töreninde konuşuyor:

Pek çok yerde yaşanan afetlerin ardından aylarca kendilerine uzanacak yardım bekleyen insanların bulunduğunu biliyoruz. Biz ise dakikalar içinde arama kurtarma, saatler içinde yardım, günler içinde enkaz kaldırma faaliyetlerini başlatabiliyoruz. Yılı dolmadan da yıkılanların yerine yenisini inşa edebiliyoruz.

İşte bugün sözümüzü tutuyor ve ilk etap konut ve dükkanları depremzedelere teslim ediyoruz. Bizler söz veririz ve sözümüzü tutarız. 

Her fırsatta tekrarladığımız, deprem öldürmez bina öldürür gerçeğine uygun şekilde riskli binaları belirliyor ve dönüşüme tabi tutuyoruz. İl risk azaltma planlarını bitirdik. 3 milyon konutun dönüşümünü tamamladık.

Vatandaşlarıma riskli yapılarını süratla dönüşüme tabi tutmaları çağrısında bulunuyorum.

Bir de müjde vermek istiyorum. Alsancak’taki 14 bin kişi kapasitesine sahip yeni stadımızı da hizmete açıyoruz. Adını da Alsancak Mustafa Denizli Stadı olarak belirlediğimiz bu tesisin hayırlı olmasını diliyorum.

Bu Habere Tepkini Koy!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL