Spor

‘Cüneyt Çakır Türk futbolundan çıkmalı’ diyen Tahir Kıran’dan şok karara ilk yorum

‘Cüneyt Çakır Türk futbolundan çıkmalı’ diyen Tahir Kıran’dan şok karara ilk yorum

Türk futbolu dün MHK’nin 13 Süper Lig hakeminin fişini çekmesiyle sarsıldı. Aralarında Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus gibi birçok üst düzey hakemin de yer aldığı karar için Süper Lig kulüplerinin başkanlarından da ilk yorumlar gelmeye başladı. Gözler daha önce yaptığı açıklamada ‘Cüneyt Çakır Türk futbolundan çıkmalı’ ifadelerini kullanan Tahir Kıran’daydı.

‘CÜNEYT ÇAKIR TÜRK FUTBOLUNDAN ÇIKMALI’ DİYEN TAHİR KIRAN: HAYIRLI OLSUN

Çaykur Rizespor Başkanı Tahir Kıran, şubat ayı başında Rize’de yayın yapan bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada “Cüneyt Çakır Türk futbolundan çıkmalı. Cüneyt Çakır’ı maçımıza verirlerse takımı sahaya çıkartmayacağım” ifadelerini kullanmıştı. MHK’nin şok eden kararı sonrası Tahir Kıran’dan ilk açıklama geldi. Kıran, “Federasyonun aldığı karara saygı duyuyoruz. İyi, kötü günler oldu. Sonuçta bir değişim gerekli miydi? Bunun kararını Futbol Federasyonu verdi. Türk futbolu adına, bizler adına hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Öte yandan diğer kulüp başkanları ve yöneticilerinin kararla ilgili yaptığı yorumlar şöyle:

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu: Benim hiçbir zaman hakemlerle ilgili bir değişim talebim olmadı. 11 yıldır hiçbir hakemle sorun da yaşamadım. Sürekli hakem konuşanlar kendi başarısızlıklarını örtmeye çalışanlar. Yönetim başarısızlıkları, transfer başarısızlıkları olanlar hakemlere suçu yüklemeye alıştı hep. Bence en azından Cüneyt Çakır, Ali Palabıyık gibi isimler devam etmeliydi. Futbol hatalar oyunu. Hakemler de her zaman hata yapacaklar.

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz: Onlarla ilgili acı tatlı anılarımızı oldu. Uzun süreli hakemlerimizdi. Ancak şu an ben diyorum ki; kulüp başkanları da değişiyor. Hakemlerin de değişmesi, genç hakemlerin öne çıkmasını faydalı görüyorum. Tabii ki içimde bir burukluk oldu. Sonuç itibarıyla genç hakemlerin şans bulacak olmasını doğru buluyorum.

Galatasaray Yöneticisi Nihat Kırmızı: Bizim canımız bu sezon hakemlerden dolayı çok yandı. TFF’nin bu konu üzerinde uzun süredir devam eden bir çalışması vardı. Alttan gelen hakemler ilgili önemli çalışmalar yapılıyordu. Bir danışmanla anlaşılmıştı, o danışman da tüm maçları inceleyip rapor hazırlamıştı. Bize bu konularla ilgili sunum yapıldı. Bizim ve tüm kulüplerin görüşleri alındı. Sürpriz değil ama zamanlaması biraz erkene alındı sanırım. Türk futboluna adalet gelecekse biz her türlü desteğe hazırız.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL