TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 350.385
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 21.655
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 213
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 20.007
Güncel Siyaset SonDakika

DEVA Partisi kurucusu Metin Gürcan ‘siyasi casusluk’ suçlamasıyla gözaltına alındı

DEVA Partisi kurucularından emekli binbaşı ve güvenlik uzmanı Metin Gürcan gözaltına alındı. Gürcan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ‘siyasi casusluk’ nedeniyel evini polisin bastığını duyurdu.

DEVA Partisi kurucusu Metin Gürcan ‘siyasi casusluk’ suçlamasıyla gözaltına alındı

DEVAPartisi kurucusu ve eski asker Metin Gürcan, ‘siyasi casusluk’ suçlamasıyla gözaltına alındı. Sosyal medya hesabından gözaltına alındığını duyuran Metin Uca, “Siyasi casusluk suçlaması ile göz altına alınıyorum. Polisler evde… Arama yapıyorlar . Şok oldum. Desteğiniz istiyorum.” paylaşımı yaptı.

Metin Gürcan, Emekli Tümgeneral Cihat Yaycı ile 16 Eylül’de yaşadığı polemikle gündeme gelmişti. Yaycı’nın “15 Temmuz’da, Yunanistan Türkiye’nin batısını Megola İdea çerçevesinde FETÖ’cülerle birlikte işgal edecekti.” sözlerini eleştiren Gürcan, “Dinledikçe TSK adına kaygılanıyorum! Biz koskoca orduyu kimlere emanet etmişiz? Statü sahibi böyle kişilerden böylesine saçma yorumlar geldikçe, 15 Temmuz’un asıl nedenleri, nasıl olduğu ve sonuçlarına dair rasyonel akıl yürütme zorlaşıyor. Yazık!” diye yazmıştı.

Son paylaşımında ‘Erdoğan diktatör değilse…’ demişti

Metin Gürcan önceki gün Cumhurbaşkanı Danışmanı Oktay Saral’ın “Bilumum muhalefet; Hepinizin canı cehenneme..!” paylaşımına tepki göstererek şu paylaşımı yapmıştı:  “Bu kafa Venezuela, Türkmenistan, Kuzey Kore. kafası. Türkiye hala bir diktatörlük değilse, bu AKP genel başkanının diktatör olmak istememesinden değil; Türkiye’de her şeye rağmen muhalefetin hala çok güçlü ve çoğulcu olmasından, sivil toplumun demokrasi bilincinin gücündendir.”

BAE ile anlaşmayla ilgili paylaşımı 

BAE ile imzalanan anlaşmaya dün değinen Gürcan iktidarın dış mihrakları söylemlerini eleştirdi. Gürcan’ın ifadeleri şöyle: “Geldiler. En Dış Mihraktılar. Şimdi ‘Ekonomik Kurtuluş Savaşımızın’ sponsoru oldular. Batan geminin kelepir malları için 10 milyar $ ateşleyecekler(miş). Bakalım ne kadarını ateşleyecekler? Neleri aldılar? Hangi imtiyazlarla aldılar? Neler ileride UA tahkime gidecek? Göreceğiz.” 

Bu Habere Tepkini Koy!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL