TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 358.274
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 23.759
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 192
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.103
Ekonomi Güncel Siyaset SonDakika

Devlet Bahçeli’den dolar kuru açıklaması: Biz döviz kuruyla kurulmadık bu yolla da devrilmeyeceğiz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dolar kurundaki artışla ilgili “Biz döviz kuruyla kurulmadık bu yolla da devrilmeyeceğiz” dedi.

Devlet Bahçeli’den dolar kuru açıklaması: Biz döviz kuruyla kurulmadık bu yolla da devrilmeyeceğiz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Seçimler 2023 yılının haziran ayında yapılacağını bir kez daha yineleyen Bahçeli, “Mandacılar, vesayetçilerle, hainlerle hesaplaşma bu tarihte olacaktır.” dedi.

“Canlı döviz bombalarına eyvallah etmeyeceğiz”

Türkiye’nin küresel sermaye lobilerine ve faiz çetelerine boyun eğmeyeceğini söyleyen Bahçeli, şunları söyledi:

“Tehdit saçan gelişmeler sonrası devlet, milleti ile kenetlenmiştir ve dik duruş göstermiştir. Canlı döviz bombalarına, faiz ve rant lobilerine sonu sefa da, cefa da olsa eyvallah etmedik, eyvallah etmeyeceğiz. Döviz kuru ile kurulmadık, öyle de devrilmeyeceğiz. Türkiye’yi küstahça dize getirmek için Mavi Vatan’dan, Doğu Akdeniz’den vazgeçmemizi istemektedirler.”

“Zillet ittifakının etiket fiyatı da yabancı başkentlerde belirlenmiştir”

Millet İttifakı’nın döviz kuruyla ilgil eleştirilerine sert çıkan Bahçeli, “Dövizin fiyatı serbest piyasa şartlarında oluşurken, zillet ittifakının etiket fiyatı da yabancı başkentlerde belirlenmiştir” ifadelerini kullandı.

“Kaosa sürüklemek isteyenler tetikte beklemektedir”

Bahçeli, “Türkiye’yi karıştırmak, karanlığa çekmek ve kaosa sürüklemek maksadıyla fırsat kollayan, eylem zemini yoklayan, işgal bahanesi arayan çevrelerin provokatif tahrikleri sahneye ve sokağa tutunmak için tetikte beklemektedir. Bu tahrik sürecinin öncüsü ve önde gideni CHP ve HDP başta olmak üzere zillet ittifakının hastalıklı paydaşlarıdır.” ifadelerine yer verdi.

Kılıçdaroğlu’na sert miting tepkisi

Kılıçdaroğlu’nun miting kararı almasına tepki gösteren Bahçeli, “Ekonomik sorunları bahane göstererek ‘haydi meydana’ diyen, 4 Aralık günü Mersin’de ilk mitingi yapacaklarını duyuran Kılıçdaroğlu teröristleri hararetle selamlamıştır.” dedi.

“Sonuçlarına ağır şekilde katlanacaklardır”

Dolar kuru gerekçesiyle sokağa çıkanlara yüklenen Bahçeli, “Demokrasi sokakta değil milletimizin iradesindedir, sandığın içindedir. Yasa dışı sol ve marjinal grupları sokağa sürüp milletimizin duyarlılıklarını ve sabrını test etmeyi aklından geçirenler bu gafil tezgahın, bu lekeli kumpasın sonuçlarına ağır şekilde katlanacaklardır.” diye konuştu

Bu Habere Tepkini Koy!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL