Ankara Haberleri

Eylül Kibaroğlu 3’üncü kez Avrupa Şampiyonu oldu

Eylül Kibaroğlu 3’üncü kez Avrupa Şampiyonu oldu

Sihirli Istaka Slovenya’dan şampiyonlukla döndü

Yenimahalle’nin ismini ulusal ve uluslar arası müsabakalarda gururla temsil eden Eylül Kibaroğlu, 3’üncü kez Avrupa Şampiyonu oldu.

2-13 Mart tarihleri arasında Slovenya’nın Lasko şehrinde gerçekleşen Avrupa Pool Bilardo Şampiyonası 10 top müsabakalarında mücadele eden Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü’nün Milli Sporcusu Eylül Kibaroğlu finalde Alman rakibi Ina Kaplan’ı 6-3 mağlup ederek 3’üncü kez Avrupa Şampiyonu oldu.

Kibaroğlu yenilgisiz şampiyonluğa ulaştı

2021 yılında adeta madalya şov yaparak ulaşılması zor başarıların altına imza atmayı başaran Yenimahalle’nin milli gururu Kibaroğlu, geçtiğimiz yıl kadınlar 10 top branşında Avrupa Şampiyonu, Avrupa Şampiyonası 9 top müsabakalarında bronz madalya, İtalya’da düzenlenen Euro Tour müsabakalarında ikincilik ve Türkiye Kadınlar Pool Şampiyonası’nda da Türkiye Şampiyonluğunu kazanmıştı.

2022 yılına da hızlı bir başlangıç yapan ve Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde şampiyonluklarını sürdüren sihirli ıstaka Eylül Kibaroğlu, Slovenya’da düzenlenen 20 ülkeden 60 sporcunun katıldığı Kadınlar Avrupa Pool Şampiyonası 10 Top branşında yenilgisiz şampiyonluğa ulaştı. Turnuvada 10 top branşında şampiyonluğa ulaşan milli sporcu, 8 ve 9 top branşlarında mücadelesini sürdürüyor.

Şimdiki hedef Dünya Şampiyonluğu

Milli Takım Sporcusu Eylül Kibaroğlu, “Avrupa şampiyonluğunu 3’üncü kez kazanmanın mutluluğunu yaşıyorum. Katıldığım her turnuvaya aynı hırs ve aynı motive gücüyle hazırlanıyorum. Ülkemizin bayrağını dünyanın birçok kentinde dalgalandırmanın gururunu yaşıyor, Yenimahalle’ye şampiyonluklarla dönüyorum. Hedefim Nisan ayında İsviçre’nin Zurih kentinde düzenlenecek olan kadınlar Dünya Şampiyonası’nda madalya kazanmak. Başarılı bir yılı geride bıraktım ve bu yolda desteğini benden esirgemeyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a teşekkür ediyorum” dedi.

——————————————————————————

Yenimahalle Belediye Başkanlığı İvedik Caddesi Yenimahalle/ANKARA

www.yenimahalle.bel.tre-mail:yenimahallebasin@yenimahalle.bel.tr

TEL : 344 02 28, FAKS : 344 02 36

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL