Spor

Fenerbahçe’de Mert Hakan Yandaş ayaklanması! İşler iyice çığırından çıktı

Fenerbahçe’de Mert Hakan Yandaş ayaklanması! İşler iyice çığırından çıktı

Fenerbahçe’de Mert Hakan Yandaş ayaklanması başladı. Sarı-lacivertlilerin Trabzonspor’la 1-1 berabere kaldığı olaylı derbinin ardından tartışmalar devam edecek gibi duruyor. MHK’nin karşılaşmaya gece yarısı hakem Zorbay Küçük’ün ataması nedeniyle Fenerbahçe’nin Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile yaşadığı gerginlik ceza sevklerinin açıklanmasıyla yeni bir boyut kazandı.

Sarı-Lacivetli yönetici Selahattin Baki ve futbolcu Mert Hakan Yandaş hakaret istemiyle Profesyonel Ceza Kurulu’na (PFDK) sevk edildi.

Ajansspor’un haberine göre, Mert Hakan Yandaş’ın neden PFDK’ya sevk edildiği bilgisine belli oldu. Elde edilen bilgiye göre maçın 1-1 berabere bitmesinden sonra Mert Hakan Yandaş, koridorda yanında kimse yokken kendine kendine söyleniyordu.

TFF Temsilcisi, Mert Hakan Yandaş’ı rapor ederek PFDK’ya sevk edilmesini sağladı. Sadece Mert Hakan Yandaş değil, Fenerbahçe yöneticisi Selahattin Baki ve Trabzonspor futbolcusu Tymoteusz Puchacz da aynı şekilde PFDK’lık oldu.

TFF, Fenerbahçe-Trabzonspor karşılaşması için Ahmet Bozan, Selim Arıcı ve Nazif Çıldır’ı görevlendirmişti. Karşılaşmaya Ahmet İbanoğlu da gözlemci olarak atanmıştı.

FENERBAHÇE’DEN İRFAN CAN VE MERT HAKAN TEPKİSİ

Mert Hakan Yandaş’ın PFDK’ya sevk edilmesi sarı lacivertlilerin tepkisini çekti. Daha önce Göztepe maçında koridorda yaşanan olay nedeniyle İrfan Can Kahveci’nin ceza aldığını ve bunun Süper Lig’de tek örnek olduğunu belirten sarı lacivertliler, temsilciyi işgüzar olarak niteledi. Yandaş’ın ceza almaması için çaba harcanacak.

Sarı-Lacivertliler ayrıca hakem Zorbay Küçük’ün atanması, İrfan Can Kahveci’nin kırmızı kart görmesi nedeniyle yaptıkları açıklamaları hatırlattı.

Bunun ardından TFF’nin gece yarısı 6222 için savcılara başvuruda bulunduğunu açıklamasını anlamlı bulduklarını belirten sarı lacivertliler Mert Hakan Yandaş’ın sürpriz bir şekilde PFDK’ya sevk edilmesine dikkat çekti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL