Spor

G.Saray’da seçim tehlikede! Kongre iptal edilebilir

G.Saray’da seçim tehlikede! Kongre iptal edilebilir

Başkan Burak Elmas’ın ‘İbra edilmemesiyle’ son bulan Mali Kongresi iptale doğru gidiyor. Elmas 24 saate yakın süren ve kapalı usul oylama yapılan kongrede idari açıdan onay alamamış ve 30 Nisan’a olağanüstü kongre koymuştu.

Seçim süreci işlerken Dernekler Masası’ndan sürpriz bir inceleme geldi. Müfettişler, Galatasaray’ın 2018’den bu yana yapılan Olağan Mali Genel Kurulları mercek altına aldı. 2018 dönemi ile Ekim 2021 Mali Genel Kurul ve 26 Mart’ta idari ibrasızlık kararının çıktığı toplantı tutanakları incelendi ve görüntüleri izlendi.

PARA CEZASI KESİLİR

Dernekler Masası, oy kullanma ve sayımın usullere uygun olmadığına karar verdi ve dün raporlarını Galatasaray Kulübü’ne teslim etti. Başkan Burak Elmas’ın raporun detaylarıyla ilgili bugün açıklama yapması bekleniyor.

Bu arada konuyla ilgili eski yönetici ve Avukat Rezan Epözdemir, “Müfettişler hukuka aykırılık tespit ederse ilgililere idari para cezası uygular, eksikliklerin giderilmesini talep edebilir ancak genel kurulun iptalini isteyemez; bunu ancak mahkemeden isteyebilir. Ancak mahkeme iptal kararı verirse ancak o zaman Mali Genel Kurul iptal edilmiş olur” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL