Spor

Geçiş dönemi Kartal’ın

Geçiş dönemi Kartal’ın

Beşiktaş derbisinin ardından Vitor Pereira ile yollarını ayıran Fenerbahçe, sezon sonuna kadar takımı, eski teknik direktörü İsmail Kartal’a emanet etti. Dün kulüpten yapılan açıklamada; “Bu geçiş döneminde camiamızın önemli değerlerinden biri olan, 2014-2015 sezonunda da Futbol Takımımızı yönetmiş olan İsmail Kartal, Fenerbahçe’nin kendisine ihtiyacı olduğu her anda kayıtsız ve şartsız göreve hazır olduğunu ifade etmiş, kulübümüz sezonun geri kalan dönemi için İsmail Kartal ile anlaşma sağlamıştır. İsmail Kartal hocamıza, özverili yaklaşımı için teşekkürlerimizi ifade ediyoruz.” denildi.

3.5 YILDA 8. TEKNİK ADAM

Başkan Ali Koç, bu hamlesiyle eski başkan Aziz Yıldırım’ın kovduğu üçüncü ismi Fenerbahçe’nin başına getirmiş oldu. Ali Koç, daha önce de Yıldırım’ın gönderdiği, Ersun Yanal ve Pereira’yla sözleşme imzalamıştı. Öte yandan; Kartal, Başkan Koç’un 3.5 yıllık görev süresinde çalışacağı 8. teknik adam olacak. Başkan Ali Koç’un Almanya’ya gittiği ve sezon sonu için Joachim Löw’le bir görüşme gerçekleştireceği de öğrenildi.

“KABUL EDİLEMEZ”

Kartal, futbolcularına, “Şu anki durumu hiçbir Fenerbahçeli kabul etmiyor. Ama her şeyi tersine çevirebilecek bir oyuncu grubumuz var.” dedi. Mesut, “Biz her sorumluluğu almaya hazırız.” diye konuştu. Gustavo da, “Elimizden geleni yapacağız.” yorumunu yaptı.

ALMAN BASINI: “İSTANBUL’UN ÇÖKÜŞÜ”

Öte yandan Alman basını, Türkiye’nin 3 büyük kulübü Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın sportif ve ekonomik açıdan büyük hayal kırıklığı yaşadığını yazdı. Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin ardından Galatasaray’ın da teknik adam değişikliğine gittiğine vurgu yapılan haber; “İstanbul’un düşüşü” başlığı ile verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL