Köşe Yazıları

”HAYMANA’DA BİTMEYEN YATILI ERKEK KURAN KURSU”

”HAYMANA’DA BİTMEYEN YATILI ERKEK KURAN KURSU”

‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’. Hz. Ali Efendimizin bu kısa sözünde çok büyük manalar yüklüdür. Her şeyden önce okumanın, ilim öğrenmenin, eğitimin önemi vurgulanmaktadır. Okuyan, sorgulayan ve araştıran bir nesil istiyoruz, geleceğimiz olan gençlerimizin eğitimi için gerekli altyapı okul, kurs vs. ne gerekliyse yapılmasından yanayım. Çünkü eğitimli bir gençlik cahil bir topluluktan  çok daha iyidir.

Termal suyu ve kaplıcaları ile ünlü Haymana’da yolunda gitmeyen işler var!!! ”İlçemiz Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Haymana Şubesi tarafından yaptırılmakta olan Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu ve Mescid inşaatımız hızla devam etmektedir” denilen, Kuran Kursu inşaatı geçen yıllara ve aylara rağmen hala açılamadı!!! 2014 yılında dönemin müftüsü Rahmetli Cennet mekan Ahmet Danışman tarafından inşaatı; Ankara’nın Haymana ilçesinde başlatılan, Yatılı Kur’an Kursu, o günden bu yana bir türlü tam anlamıyla bitirilemiyor. Daha önceden kayıp paralar ile alakalı müfettiş soruşturması geçiren Kuran kursu bu yıl ilk mezunlarını vermesi gerekirken neden hala açılmadı? 2014 yılından buyana tam 7 yıl geçmiş, o gün dünyaya gelen bir  çocuk bugün ilkokul ikinci sınıfa başlamış, okuma yazma öğrenmiş şakır şakır kitap okuma seviyesinde. Bizim Kur’an kursu hala inşaat ve bitmeyecek gibi gözüküyor. Gençlere, şaiirlere ilham kaynağı olacak gibi gözüküyor ” Aşkımız Haymana Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu ve Mescid inşaatı gibi başlasın hiç bitmesin” bu sözleri son zamanlarda çok duyar oldum. Başta Diyanet işleri Başkanlığı ve Ankara valiliği bu konuya el atmalı. Bu inşaat bitmiyorsa bunca yıla rağmen ve yetkililerde bu kamu malı için hesap sormuyorsa vicdanlarını sorgulamaları lazım.

Niyet hayır, akıbet hayır (Şeyh Ali Semerkandi Hz.).. İnsanın yaptığı tüm işler niyete göredir. Asıl olan niyettir; insanın bir şeyi yaparken neyi düşündüğü ve neyi amaçladığıdır. Ancak iyi niyetle girişilen işin sonu hayırlı olur. Bu işte niyet hayır mı? Şer mi? Bunu zaman gösterecek… İnşallah bu inşaat bir an evvel biter hizmete açılır çocuklarımız Kuran-ı Kerimi  okur, anlar ve anladıklarıyla amel ederler. Allah’a ısmarladık, hoşça kalın…

YORUMLAR (1)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL