Ankara Haberleri

Hoş Geldin Boyacı”, Yenimahalle’de kapalı gişe oynadı

Hoş Geldin Boyacı”, Yenimahalle’de kapalı gişe oynadı

Yenimahalle Tiyatro Festivali devam ediyor

Şubat ayında “Ömrümün Sonuna Kadar” adlı oyun ile Tiyatro Festivali’nin startını veren Yenimahalle Belediyesi, birbirinden güzel oyunları Yenimahallelilerle buluşturmaya devam ediyor. Festival kapsamında Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi Genco Erkal Tiyatro Salonu’nda, Erdal Özyağcılar, Berna Laçin ve Gözde Çetiner’in rol aldığı iki perdelik “Hoş Geldin Boyacı” adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Saatler öncesinden salonu tıklım tıklım dolduran vatandaşlara, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, eşi Azize Yaşar, CHP PM Üyesi Umut Akdoğan, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, belediye meclis üyeleri ve muhtarlar da eşlik etti.

Bol kahkahalı oyun

Kapalı gişe sahnelenen komedi oyununda, zengin bir kadın olan Marcia’nın (Berna Laçin) evi boyatması ve ardından gerçekleşen olaylar silsilesi anlatıldı. Oyunda, hayatı boyunca aktör olmayı hayal eden ama para kazanmak için boyacılığa başlayan Walter’in (Erdal Özyağcılar), Jane’nin (Gözde Çetiner) kocası ile Marcia’nın yasak aşk yaşadığını öğrendiği anlar seyirciye aktarıldı. Bol kahkahanın atıldığı oyunda, seyirciden tam not alan oyuncular dakikalarca ayakta alkışlandı.

Dokuzuncu oyun sahnelendi

Oyuncuları tebrik ederek çiçek takdim eden Başkan Yaşar, “Usta oyuncularımızı bu güzel oyun için tebrik ediyorum. Yenimahalle’de Tiyatro Festivali sahnelenen dokuzuncu oyun ile devam ediyor. Ülkemizin birbirinden değerli sanatçılarını sizlerle buluşturmayı sürdüreceğiz. Çünkü biz Cumhuriyetin ilçesiyiz. Bugün de oyunu sizlerle beraber izlemekten onur duydum. Festival kapsamında oyunlar Mart sonuna kadar devam edecek” dedi.

Festival takvimi;

22 Mart Salı / Hayata Dair Müzikli Bir Yolculuk

25 Mart Cuma / Baba-Kız

27 Mart Pazar / Kalpten Kalbe

29 Mart Salı / Şıngır Şıngır Beyoğlu

——————————————————————————

Yenimahalle Belediye Başkanlığı İvedik Caddesi Yenimahalle/ANKARA

www.yenimahalle.bel.tre-mail:yenimahallebasin@yenimahalle.bel.tr

TEL : 344 02 28, FAKS : 344 02 36

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL