Spor

Maç öncesi inanılmaz istatistik! Galatasaray yüzde 30, Barcelona yüzde 24

Maç öncesi inanılmaz istatistik! Galatasaray yüzde 30, Barcelona yüzde 24

Barcelona – Galatasaray maçı öncesinde iki takımın da teknik direktör değişikliklerinin ardından performansları mercek altına alındı. Bilindiği gibi Teknik Direktör Ronald Koeman’ın ardından Katalanlar, eski oyuncusu Xavi Hernandez’i takımın başına getirdi. Sarı Kırmızılılar ise Fatih Terim’i gönderdikten sonra Pep Guardiola’nın eski yardımcısı Domenec Torrent’e takımı emanet etti. Ancak Barcelona’daki hoca değişikliği takıma artı getirirken, Galatasaray’daki değişim ise negatif olarak istatistiklere yansıdı.

GOL YEME ORANINDA ARTIŞ VAR

Galatasaray, Torrent’in gelmesiyle birlikte genel performansında %30 düşüş yaşadı. Takım, Fatih Terim döneminde de kötü bir grafik çiziyordu, Domenec Torrent’le bu biraz daha geriledi. Ancak İspanyol hocanın göreve başladığı süreden bu yana Sarı Kırmızılılar’ın gol ve hücum organizasyonlarında %35 ilerleme var. Fakat Galatasaray, ileride ne kadar etkili olsa da gol yemeye devam ediyor. İstatistiklere bakıldığında Terim’den sonra Galatasaray’ın gol yeme oranında %77 gibi ciddi bir artış yaşandı. Takım pas açısından da ciddi bir gelişme gösteremedi

XAVI’NİN TAKIMI %88 ÜSTÜN

Xavi’nin Barcelonası ise Ronald Koeman’ınkine göre daha etkili… Şu anda da Avrupa’nın en formda takımlarından biri. Xavi Hernandez’in takımın başına gelmesiyle birlikte Barça, Koeman dönemine oranla performansını %24 oranında artırdı. Katalan ekibi, şu anda daha fazla gol atıyor, daha fazla asist yapıyor, daha fazla pres yapıyor ve daha fazla topa hakim oluyor. Defansif açıdan da daha iyi. Xavi’nin takımı daha direkt oynuyor, daha az yatay pas yapıyor ve ileride daha etkili oluyor. Öyle ki Xavi’nin Barça’sı şu anda ulusal rekabette Torrent’in Galatasaray’ından %88 daha iyi performans ortaya koydu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL