Siyaset

Meral Akşener’e HDP’li Semra Güzel’in PKK’lıyla fotoğrafı soruldu Meclis’te ne oy verecekler?

Meral Akşener’e HDP’li Semra Güzel’in PKK’lıyla fotoğrafı soruldu Meclis’te ne oy verecekler?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyareti sonrasında açıklamalarda bulundu. Akşener PKK’lıyla fotoğrafı çıkan HDP Milletvekili Semra Güzel’in fezlekesi hakkında da “Arkadaşlarımız fezlekeye evet oyu verecek” dedi.
Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Ziyaretimizin sebebi dün halk otobüsleri esnafı ve minibüsçüler esnafı beni ziyaret ettiler. Bazı talep ve istekleri oldu. Ben de kendilerine söz verdim. Bazı zorluklar var belediyeye dair çözümlenmesi gereken. Onların taleplerini bizzat ileteceğimi söyledim. Onun için geldim.

Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı suçlamıştı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu HDP’li vekil Semra Güzel’in PKK’lı teröristle çıkan fotoğrafları için Erdoğan’ı hedef aldı. Kılıçdaroğlu şunları söylemişti:

“Bu fotoğrafı gördüğümde sordum ne zaman çekilmiş diye. Bunların İmralı’ya masa attıkları dönemde çekilmiş. Dolayısıyla bu fotoğrafın muhattabı doğrudan Erdoğan’dır. Açılımda ne oldu, aklın başında mıydı? Bunların sorulması lazım”

(Ancak  iddiaların aksine Semra Güzel’in PKK’lı terörist Volkan Boro ile olan fotoğraflarının, İmralı ile olan çözüm sürecinde değil 2017 yılında çekildiği ortaya çıktı.)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL