Spor

Mesut Özil’in kurtarıcısı belli oldu! Joachim Löw karar verecek

Mesut Özil’in kurtarıcısı belli oldu! Joachim Löw karar verecek

Mesut Özil’in gözü kulağı Joachim Löw’de… Fenerbahçe’de yönetim, Konyaspor maçının ardından aldığı kararla Mesut Özil ile Ozan Tufan’ı kadro dışı bıraktı. Yıldız oyuncunun kadro dışı kalması da tüm dünyada şok etkisi yarattı.

Alman basını ise 33 yaşındaki orta sahanın takıma döneceğini ve onu, eski yol arkadaşı olan Joachim Löw’ün kurtaracağını yazdı. Almanların ünlü basın organları arasında yer alan “sport. de” dünkü haberinde Mesut için şu ifadeleri kullandı:

“Mesut, sürpriz bir şekilde kadro dışı kaldı. Bu gelişmeye kendisi de şaşıran eski milli oyuncu, bundan haberi olmadığını ve Türkiye’ye dönerken öğrendiğini söyledi. Bunun nedeni olarak ise; Teknik Direktör İsmail Kartal’ın onun performansını yetersiz bulması ve disiplinsiz hareketleri gösterildi. Kartal, bu durumu fırsat bilerek, onu Başkan Ali Koç’a şikayet etti. Takıma geri dönme şansı pek kalmadı gibi ama bir şansı daha var o da; Joachim Löw… Löw, Fenerbahçe ile görüşüyor ve Mesut’un yeni teknik direktörü olabilir. Mesut da bunu umut ediyor.

Löw, Fenerbahçe’nin teknik direktörü olursa Mesut’u affedecek. Mesut Özil’in kadro dışı kalmasının ardından geçtiğimiz günlerde konuşan Löw, ‘Konuşacağımız ya da tekrar buluşacağımız zaman gelecek’ dedi. Belki de bu birliktelik Fener’de gerçekleşecek. Ancak Löw’ü isteyen başka takımlar da var. Löw, 1998-99’da Fenerbahçe’yi çalıştırdı ve orada iyi bir izlenim bıraktı. Ayrıca Löw ile Mesut arasında çoğu zaman iyi bir ilişki vardı. Milli takımda Mesut defalarca eleştirilirken, Löw onu korumuştu.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL