TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 350.385
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 21.655
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 213
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 20.007
Ekonomi Güncel Siyaset

Metropoll’den çarpıcı anket! Vatandaş ekonomiyi muhalefetin düzelteceğine de inanmıyor

Ekonomik sorunlarla ilgili Metropoll Araştırma’dan çarpıcı bir anket geldi. İktidarın ekonomik sorunları çözemeyeceğini düşünenler çoğunlukta iken, muhalefetin bu sorunları çözemeyeceğine inananların sayısı da giderek artıyor….

Metropoll’den çarpıcı anket! Vatandaş ekonomiyi muhalefetin düzelteceğine de inanmıyor

Metropoll Araştırma’nın anketine göre, seçmenin yarısından fazlası, muhalefetin iktidara gelmesi durumunda ekonomik sorunları çözeceğine inanmıyor. Metropoll Araştırma, ekim ayı anketinde, seçmene “Muhalefet partileri iktidara geldiklerinde halkın ekonomik sorunlarını çözebilir mi” sorusunu yöneltti


‘Muhalefet de çözemez’ diyenler yüzde 55 çıktı

Gelen yanıtlara göre, muhalefet partilerinin iktidara geldiğinde halkın ekonomik sorunlarını çözebileceğine inananların yüzde 37, çözemeyeceğini düşünenlerin ise yüzde 55 seviyesinde olduğu görüldü.  Ekim ayı anketi, Şubat ve Eylül ayında yapılan anketlerle karşılaştırıldığında ise, seçmenin muhalefetin ekonomik sorunları çözeceğine yönelik güveninin azalmış olduğu görüldü.

Metropoll anketine katılanların yüzde 64.1’i ekonomik sorunları AK Parti iktidarının çözemeyeceğine inanırken, yüzde 28.4’ü ‘Ekonomideki sorunları bu iktidar çözer’ diyor.

Bu Habere Tepkini Koy!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL