Spor

ÖZEL RÖPORTAJ: Fatih Terim planını açıkladı

ÖZEL RÖPORTAJ: Fatih Terim planını açıkladı

Galatasaray Başkan adayları ile yaptığımız söyleşilerin beşinci konuğu Metin Öztürk. Galatasaray Adası’nın 30 yıl müdürlüğünü yapmış Süleyman Öztürk’ün en büyük çocuğu olan 60 yaşındaki iş insanı Metin Öztürk, seçimin “Fatih Terim seçimi” olduğu yönündeki iddialara sert bir şekilde yanıt verdi. Metin Öztürk, Fatih Terim ile ilgili de planlarını net olarak açıkladı:

“BABAMIN OĞLUNU TANIMAM”

“Bu seçimin Fatih Terim ile hiçbir alakası yok. Üyelerin yarısı Fatih Terim’i istiyor, yarısı istemiyor. Başkan adaylarının yarısı Fatih Terim’i istiyor, yarısı istemiyor. Fatih Terim 3 sene sonra 70 yaşında olacak. Biz iki dönem başkanlık, yani 6 senelik bir süreç düşünüyoruz. Fatih Terim 73 yaşında olacak. Bizim 6 sene Fatih Terim ile devam etme ihtimalimiz yok. Çünkü hocanın da futbolcu kadar oyunun içerisinde olması gerekiyor. Fatih Terim, Galatasaray’ın çok önemli bir değeridir. Aynı zamanda futbol aklıdır. Aynı zamanda Divan Kurulu üyesidir. Benim kazandığım şampiyonluklarım yok ama onun çok sayıda şampiyonlukları var. Bu da onu Galatasaray üyeleri arasında daha değerli hale getiriyor. Ama ben başkan olduğumda babamın oğlunu tanımam.

“GALATASARAY’I MACERAYA ATMAM”

Bu sene biz Fatih Terim ile devam etmeliyiz derken, işin matematiğinden bahsediyorum. 2 hafta sonra kamp, 3 hafta sonra maç var. Galatasaray’ı maceraya atacak kadar çılgın değilim. Galatasaray bu seneyi Fatih Terim ile geçirecek. Hocamız arzu ederse kendisiyle 3 yıllık planımız var. Birinci yıl tek başına takımı götürür. İkinci ve üçüncü yılında ise aynı Derwall nasıl Mustafa Denizli’yi Galatasaray’a kazandırdıysa hocamız da yeni bir Fatih Terim’i Galatasaray’a kazandırır. 3 sene sonra seçim zamanıdır. Kendisine başkanlık da yakışır. Biz de kendi listemizi kurarız, o zaman bir yarış içerisine gireriz. Ama bu üç yıl için yarışa gireceğimiz bir şey yok. O eşortmanını giyer sahaya çıkar biz de takım elbisemizle onun sahada kazandıklarını masada koruruz. Bizde hoca hocalığını bilir, taraftar taraftarlığını bilir. Yönetim yöneticiliğini bilir.”

“BANKALAR DEVREYE GİREBİLİR”

Metin Öztürk, kulübün satılma ihtimali ile ilgili ise “Siz böyle borçlanmaya devam ederseniz, kulübü birine satmanıza gerek yok. Borçları ödemediğiniz zaman en çok borcunuz olduğunuz bankalar sizin gayrimenkullerinizle ilgilenmezler. Hisse senetlerini alırlar. İyi bir finansal yapı olmadığı zaman sonu bu olur. Biz bunu engelleyeceğiz.” diye konuştu.

BORÇLARI İKİ DÖNEMDE KAPATIRIM

Galatasaray başkan adayı Metin Öztürk, öncelikli hedeflerini anlattı. Öztürk, “Galatasaray başkan adayı olmamın sebebi seçime girecek adayların seçimden 15 gün önce ortaya çıkmasıydı. 2018 Eylül’de aday olma kararı aldım. 2.5 senedir çalışmalara devam ediyorum. Adaylık konusunda 15 günün yeterli olmadığını düşünüyorum. Tüm borçlardan arınmak için 2 dönem gerekiyor. Projelerin bitirilmesi için bu süre kesinlikle gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

“BURAK BEYİ SEVERİM”

“Eminim Burak (Elmas) bey söylenen rakamlarda sponsorlukları bulmuştur. Ben Burak beyi çok severim. Mutlaka seçildikten sonra o desteği kendisinden alırız. Zaten biz de olur da Burak bey kazanırsa elimizdeki projeleri ve çalışmaları kendisiyle paylaşacağız.”

“TÜZÜĞÜN GEREĞİNİ YAPARIZ”

“Seçim iptali konusundan dolayı biz kimseyi ihraç etmeyi düşünmüyoruz. Çünkü bu kararı biz vermeyeceğiz. Biz tüzüğün gereğini yaparız. Kararı kurul verir.”

“KURALLAR ÖNEMLİ”

“Bütçe disiplini şart, yapılacak işler için kurallar koyarsanız hiçbir kaos çıkmaz. Kuralsızlık herkes için sıkıntı yaratır. Kurallar gelince Fatih Terim hocamız da rahat edecek. ultrAslan da rahat edecek. Biz de rahat edeceğiz.”

ÖZTÜRK’ÜN LİSTESİ

Asil liste

Metin Öztürk

Nasuhi Sezgin

Bora İsmail Bahçetepe

Rıza Tevfik Morova

Erol Erkuloğlu

A. Yılmazkaya Dinçbaylı

İsmail Sarıkaya

Osman Aral

Emre Alkin

Dikran Gülmezgil

Nihat Kırmızı

Yedek liste

Sencer Seren

Sinan Müderrisoğlu

Halil Cem Burnaz

Tanur Lara Yılmaz

E. Baturalp Pamukçu

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL