Spor

ÖZEL RÖPORTAJ: Satılırsa bizim G.Sarayımız olmaz

ÖZEL RÖPORTAJ: Satılırsa bizim G.Sarayımız olmaz

AKŞAM Spor, Galatasaray Başkan adaylarını konuk etmeyi sürdürüyor. Röportajlar serisinin bugünkü konuğu, Burak Elmas.

Kulübün satışına karşı çıkan Elmas, “Mevcut başkan adaylarından bir tanesi benim çözüm arayışı içinde olduğum dönemde görüştüğüm isimler arasında yer alıyordu. O zaten bana net olarak ‘Burası satılmadan kurtulmaz’ dedi. Ben de ona ‘Burası satılırsa bizim Galatasarayımız olmaz. Ben buna karşıyım’ dedim. Ben satışa karşıyım. Biz onun mücadelesini veriyoruz. İsim vermeme gerek yok. Kendisi de seçim projelerinde açık ve net olarak bunu söyler.” dedi.

“TERİM’E VE GALATASARAY’A HAKSIZLIK”

Seçim sırasında sürekli Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in dile getirilmesi konusunda Burak Elmas, “Fatih Terim konusunda görüşlerimi defalarca söyledim. Artık bu konu ile ilgili konuşmak istemiyorum. Bu konunun çok konuşulmasının hocayı da rahatsız edeceğini düşünüyorum. Seçim döneminde Fatih Terim’in bu kadar çok konuşulması Fatih Terim’e ve Galatasaray’a haksızlık olarak görüyorum” ifadelerini kullandı. Elmas, ihtiyaç olduğu söylenen 300 milyon TL ile ilgili ise “Biz her türlü hazırız. Tüm planlarımızı hazırladık.” diye konuştu.

“FUTBOL BANA BAĞLI OLACAK”

Aklındaki futbol sistemi ile ilgili bilgiler veren Burak Elmas, “Futbol bana bağlı olacak. Ama ekibimde de çok önemli isimler olacak. İyi oyuncuları doğru bir bütçe ile kadromuza katmak istiyoruz. 1996- 2000 yılları arasındaki takım gibi uzun süre büyük başarılara imza atacak bir ekip oluşturmak istiyoruz. Galatasaray satış ve oyuncu alırken ciddi sıkıntılar yaşıyor. Dursun beyin kurduğu takımdan çok ciddi bonservis bedelleri elde edildi. Yerine transfer edilen oyunculardan bir gelir elde edilip edilmeyeceği ise büyük bir soru işareti.” ifadelerini kullandı.

“100 MİLYONLUK ANLAŞMAMIZ VAR”

“Stat ve forma sponsorluğunda 100 milyon dolarlık bir sponsor anlaşmamız bulunuyor. Bunun dışında üç sponsorumuz daha olacak. Basketbol takımlarına sponsor olacaklar. Biz bu görüşmeleri Galatasaray adına yapıyoruz. Projelerimizi ve sponsorlarımızı kazanan başkan kim olursa olsun paylaşacağız.”

“BİRLİKTE KARAR VERECEĞİZ”

“Üyelik konusu yönetimlerin bir kararı değildir. Üyelerin vereceği bir karardır. Yönetimler tüzük değişikliklerine aracı olurlar. Bu konuyu camianın birlikte tartışması ve birlikte karar vermesi gerekiyor.”

“GEREĞİNİ YAPARIZ”

“Seçimin iptal kararının hukuka ve tüzüğe aykırı olduğu yönünde bir dava açtık. Bu davanın sonucu çıktıktan sonra bağımsız olarak işleyecek olan disiplin kurulu bir konu ile ilgili bir karar verecek. Bizim kurullarımızdan beklentimiz tüzüğümüzün gerektirdiği her şeyi tamamen uygulaması.”

“SORUNLARI ÇÖZECEĞİM”

“Uzun süredir Galatasaray’ın içerisindeki bulunduğu sorunlar yumağını çözmek için aday olduk. Özellikle Galatasaray’ın kuruluş değerlerinden ve ideallerinden uzaklaştığını görüyoruz. Birçok büyüğümüzle görüştük, birçok kişiye sorunlara ortak çözüm bulmayı önerdik. Büyüklerimizin kafasında böyle bir plan yoktu.”

“PİŞMAN DEĞİLİM”

“Mustafa Cengiz’in seçim çalışmalarına destek verdiğim için pişman değilim. 5 aylık süreç için birlikte çalışmaya başlamıştık. Fakat bu çalışmanın başlangıcından itibaren G.Saray’a bakış açımızın zıt olduğunu gördüm. Başkandan farklı olduğunuzu düşünüyorsanız o koltuğu işgal etmemek lazım.”

“SAÇMA BİR KARAR”

“Yabancı kararının saçma bir karar olduğunu düşünüyorum. Federasyonun aldığı karar futbol camiasının içerisinde yer alan kişilerle alınmış bir karar değil. Kişisel alınmış bir karar. Bu kararın mutlak değişmesi gerekiyor.”

ELMAS’IN LİSTESİ

Asil üyeler

Ali Polat Bengiserp

Mehmet Remzi Sanver

Başak Karaca

Bikem Ardakoç Kanık

Turhan Özen

Burçak Emre Zorlu

Şükrü Köksal Ünlü

Rezan Epözdemir

Mustafa Özgür Kalelioğlu

Özgür Işıtan Gün

Yedek üyeler

İbrahim Reha Keskin

Selim Sefada

Abdulvahap Gazi Tanrıverdi

Mehmet Polat Kalafatoğlu

Ahmet Ozan Şener

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL