TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 338.536
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 24.792
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 195
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 24.403
Ankara Haberleri Kültür-Sanat

SİNCAN’DA HER PAZAR TİYATRO RÜZGARI ESİYOR

BAŞKAN ERCAN “ARAMIZDAKİ DUVARLAR” İSİMLİ OYUN ÖNCESİ SEYİRCİ İLE BULUŞTU SİNCAN’DA ÇOCUK VE BÜYÜK OYUNLARI LALE TİYATRO SALONUNDA SEYİRCİ İLE BULUŞUYOR Sincan’da tiyatro perdesi aralanıyor. Lale Tiyatro Salonunda büyükler ve..

SİNCAN’DA HER PAZAR TİYATRO RÜZGARI ESİYOR

BAŞKAN ERCAN “ARAMIZDAKİ DUVARLAR” İSİMLİ OYUN ÖNCESİ SEYİRCİ İLE BULUŞTU

SİNCAN’DA ÇOCUK VE BÜYÜK OYUNLARI LALE TİYATRO SALONUNDA SEYİRCİ İLE BULUŞUYOR

Sincan’da tiyatro perdesi aralanıyor. Lale Tiyatro Salonunda büyükler ve çocuklar için birbirinden zengin içeriğe sahip oyunlar gösterime girmeye devam ediyor. Aile hayatına ilişkin önemli mesajlar veren “Aramızdaki Duvarlar” isimli oyun öncesi Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan seyirci ile buluştu. Başkan Ercan genç çiftlere güzel dileklerini iletti.

Sincan Belediyesi hem eğlendiren hem de sosyal mesajlar veren tiyatro oyunları ile gönülleri fethediyor. Her hafta sonu Lale Konferans salonu tiyatroseverlerin ilgisi ile karşılaşıyor.

Tiyatro perdesi her Pazar saat 13.00 ve 15.00’da çocuklar için, 17.00’da yetişkinler için aralanıyor. Vatandaşlar ücretsiz bir şekilde tiyatro oyunlarını izleyebiliyor, oyun öncesi salon girişinden ücretsiz bilet temin edilebiliyor. Vatandaşlar sosyal mesafe kuralına uygun olarak maskeli bir şekilde etkinliğe katılıyor.

Yıpranan evliliklere ve yeni evlenecek çiftlere ailenin önemi “Aramızdaki Duvarlar” oyunu ile mizahi bir şekilde anlatılıyor. Minik tiyatroseverlere ormanların önemi “Orman Melekleri” oyunu ile anlatılırken, çocuklar Hacivat ile Karagöz oyunu ile keyifli vakit geçiriyor. Önümüzdeki günlerde ayrıca “Biz Biriz, Damat Alayı, Nasrettin Hoca, Pinokyo, Çanakkale” gibi tiyatro oyunları da Sincanlı tiyatro seyircileri ile buluşacak.

Her yaştan vatandaşın ilgisi ile karşılaşan tiyatroları, aynı zamanda https://ekultur.sincan.bel.tr/ internet adresinden de ücretsiz şekilde izleyebilirsiniz.

“Evlilikler Başladığı Gibi Mutlu Gitsin”

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan da tiyatroseverlerin heyecanına ortak oldu. Aile yaşamında şeffaflık ve dürüstlük teması üzerine düşündüren “Aramızdaki Duvarlar” isimli oyun öncesi seyircinin karşısına çıkan Başkan Ercan, genç çiftlere güzel dileklerini iletti. Uzun ve mutlu evliliklerle ilgili gençlere ipuçları veren Başkan Ercan, “Bu etkinlikte aranızda olmak istedim. Burada yeni evlenen çiftlerimiz var, Allah muhabbetinizi arttırsın. Çok sayıda nikah kıyıyorum. Bu evliliklerin başladığı gibi mutlu gitmesini temenni ediyorum. Allah ağzınızın tadını, muhabbetinizi bozmasın.” ifadelerini kullandı.

Bu Habere Tepkini Koy!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL