Spor

Stefan Kuntz Portekiz maçı öncesi konuştu

Stefan Kuntz Portekiz maçı öncesi konuştu

Milli Futbol Takımımızın teknik direktörü Stefan Kuntz, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri Play-Off yarı finali mücadelesinde Portekiz ile oynanacak maç öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Formasyonda değişiklik yapıp yapmayacağı sorusu üzerine Stefan Kuntz, “Göreve geldikten sonra geleceğe yönelik neler yapabiliriz diye çalışıyoruz. Portekiz karşısında sahada aktif olacağız. Rakibin oyunundan çok sizin ne yapacağınız önemli. Buna göre çalışıyoruz.” sözlerini dile getirdi.

Futbolda günlük düşünmeleri gerektiğini belirten teknik adam, “Futbolda günlük düşünmek lazım, günlük performansa bakmak lazım. Biraz şans, aynı zamanda bütün oyuncuların iyi oynaması lazım. Santos, 8 yıldır Portekiz’de görev yapıyor. Benim daha 8 ayım dolmadı. Ben de bunu yapmak isterim. Santos, takımın bu durumdan nasıl çıkacağını bilen deneyimli bir isim. Ben geçmişten çok bugüne bakmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Zorlu mücadelelere dayanabilen bir takım oluşturmak istediğini belirten Alman teknik adam, “Böylesine zorlu mücadelelere dayanabilen bir takım oluşturmak istiyorum. Büyük takımlara karşı mücadele edebilme potansiyeline sahip olduğumuza inanıyorum. Ronaldo’dan bahsediyorsunuz ancak 11 oyuncu sahaya çıkacak. Hepsi iyi ve kaliteli. Sadece Ronaldo’ya karşı değil, 11 oyuncuya karşı mücadele edeceğiz” dedi.

Portekiz’de 3 savunma oyuncusunun olmamasının avantaj sağlayıp sağlayamayacağı yönündeki soruya Stefan Kuntz, “Portekiz’de 3 savunma oyuncusunun olmaması bizim için bir avantaj olarak görmüyorum. Portekiz’in yerine koyacağı oyuncuları belki de daha iyi oynayacak. Bir avantaj olarak görülemez bu.” sözleri ile cevap verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL