Spor

Tümer Metin 4 futbolcu saydı ve açıkladı: Üzgünüm ama…

Tümer Metin 4 futbolcu saydı ve açıkladı: Üzgünüm ama…

2-2 sona eren Çaykur Rizespor-Beşiktaş maçını değerlendiren Tümer Metin, Siyah-Beyazlıların genç futbolcusu Emirhan İlkhan’a övgüler yağdırdı. Tümer Metin, “Emirhan İlkhan pozisyonunun gereklerini yerine getirdi. Sınavı geçen isimlerden biriydi. Yolu açık olsun” dedi.

Tümer Metin’in yorumları şöyle:

“SALİH, OĞUZHAN, GÖKHAN TÖRE, ALEX TEIXEIRA SİZ BİRAZ DİNLENİN BAKALIM!”

“Emirhan’a iki kere şans geldi önce Katar’da sonra da bugün. Çok da iyi bir görüntü sergiledi. Sınavı geçmiş bir oyuncu. Salih, Oğuzhan, Gökhan Töre, Alex Teixeira, beyler üzgünüm ama siz biraz dinlenin bakalım, uzun süredir dinleniyorsunuz da… Bu genç çocuk alsın götürsün biraz buradan. Attığı gol üzerinden değerlendirme değil. Beşiktaş’ın bütün hücum organizyonlarının içinde Emirhan var. Attığında var, kaçırdığında var…

“EMİRHAN İLKHAN SINAVI GEÇEN İSİMLERDENDİ”

Emirhan pozisyonun gereklerini yerine getirdi, bugün olmadı sonuç olarak ama belli ki olacak. Bugün sınavı geçen isimlerden biriydi. Yolu açık olsun.

TÜMER METİN, SERGEN YALÇIN’A BATSHUAYI’Yİ SORMUŞ

Sergen Hocayla uzun zaman sonra, bu sezonun başında otururken, sezon başıydı, takımın da tam oturmadığı dönemdi. Batshuayi için fikrini sordum hocaya. ‘Vallahi atarsa başka bir şey oluruz’ dedi. Dirençli, güçlü, yıpratır, pozisyona girer ama atmadı. Batshuayi girdiklerinin yarısını atsa şu an liderle olan 20 puanlık fark, 6-7 olurdu. Yapanı da bırakmıyorlar zaten Chelsea’den, ya da direkt oynatıyorlar. Vermiyorlar yapanları.

“ERSİN DESTANOĞLU’NUN TOP ZAAFİYETİ ÜST DÜZEYDE”

Ben geçen seneden beri aynı fikirdeyim, fikrim değişmedi. Ersin’in yan top zaafiyetinin üst düzeyde olduğunu düşünüyorum ve bu özelliği hala gelişmedi. Bugün de ortaya çıktı.

“KADROLAR SONRASI ‘RİZESPOR GELMEZ’ DİYORDUK”

Maç başlangıç kadrolarına göre Rizespor gelmez diyorduk, gelmedi de. İlk yarıda bir kere falan geldiler. 2-2’den sonra biraz, oyunun hızı, dinamiği Rizespor açısından yüksek tempodaydı. Boldrin ile çıkış yapabilirlerdi ama istedikleri gibi kullanamadılar.

“BUNU KABUL EDEMİYORUM”

İki tane duran top golü. Büyük takımların bu zaafta duran top gol yemesini kabul edemiyorum ben. Rizespor da bu zamana kadar attığı gollerin büyük bir kısmını duran toptan atmışken hem de.

“İKİSİNE DE BİR ADAM ADAMA ÇIKARAMAZ MISIN?”

Rizespor’un iki tane kafa vuracak futbolcusu var Selim Ay ve Palo. İkisine bir adam adama çıkarmaz mısın, oyuncuyu bozmaz mısın? Palo çok boş kaldı ikinci golde.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL