Genel

Türkiye’de ilk… Havalimanında milyonluk operasyon!

Türkiye’de ilk… Havalimanında milyonluk operasyon!

İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Almanya’nın Hamburg kentinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelen bir yolcu, riskli olarak değerlendirildi.

Yolcunun valizi, x-ray cihazıyla yapılan taramada şüpheli görülmesi üzerine açıldı. Valizde 73 bağ saç bulundu.

Yine, iki yolcu üzerinde yapılan aramada da özel izinle taşınması gereken 6 bin 307 ilaç ele geçirildi.

ELEKTRONİK ÜRÜNLER

Ekiplerce havalimanında gerçekleştirilen başka bir operasyonda da özel üretilen ve soğuk cüzdan olarak ifade edilen 60 kripto para cüzdanına el konuldu. Şüpheli görülen yolcular üzerinde yapılan aramalarda ayrıca 142 elektronik sigara cihazı ve kartuşu, 20 cep telefonu ve 32 ekran kartı ele geçirildi.

Ekiplerce yapılan başka bir operasyonda da bir yolcunun bagajında ülkeye sokulmak istenilen 25 çelik yelek bulundu. Operasyonlarda 264 kozmetik ürün, tespih, bileklik ve kolye gibi takılarla 22 kilo gram nargile tütünü ele geçirildi.

Operasyonlar sonucu yakalanan ve piyasa değeri yaklaşık 1,5 milyon lira olan ürünlere el konulurken, sorumlular hakkında adli işlem yapıldı.

Son dakika: Sabiha Gökçen Havalimanında milyonluk operasyon Hepsi ele geçirildi

CNN TÜRK Muhabiri Kaan Temeltaş operasyonla ilgili şu detayları paylaştı:

Operayonda ele geçirilenlerin 1 buçuk milyon lira değerinde olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye’de ilk olan ve aynı zamanda çok da önem arz eden bir konu var toplam 32 adet ekran kartı var, öte yandan soğuk cüzdanlar ele geçirildi. Bilgisayara taktıktan sonra kurulum ile bazen binlerce bazen milyonlarca liralık para işlemi yapabiliyorsunuz. Soğuk cüzdanlar ile şunu belirtmekte fayda var kripto para dolandırıcılığında ve yurt dışına para kaçırmakta kullanıldığını söyleyebilirim

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL