Ankara Haberleri

ÜNİVERSİTELİLERE ÜCRETSİZ AKŞAM YEMEĞİ- TAŞDELEN: “SOFRAMIZ BÜYÜYOR”

ÜNİVERSİTELİLERE ÜCRETSİZ AKŞAM YEMEĞİ-  TAŞDELEN: “SOFRAMIZ BÜYÜYOR”

Aynı Sofradayız” diyerek  Ankara’da okuyan üniversite öğrencilerine ücretsiz akşam yemeği için kapılarını açan Çankaya Belediyesi, sofrasını büyütüyor. Çankaya Belediyesi öğrencilerin ihtiyacını karşılamak için bir yemekhane de, ODTÜ yakınındaki 100. Yıl Çankaya Evi’nde  açtı.

PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALACAĞIZ

Üniversite öğrencilerine ücretsiz akşam yemeği vererek tüm ülkeye örnek olan Çankaya Belediyesi, okullar bölgesi olarak bilinen 100. Yıl’da yer alan Çankaya Evi’nin toplantı salonunu yemekhaneye dönüştürdü. Kızılay’da bulunan Başkanlık Hizmet Binasında yaklaşık 1400 öğrenciye mini konserler eşliğinde akşam yemeği veren Belediye, ODTÜ’ye yakın 100. Yıl Çankaya Evi’nin kapılarını da ücretsiz yemek için üniversitelilere açtı.

Kara kış fonu kapsamında üniversite öğrencileri  için başlatılan akşam yemeği uygulamasına 100. Yıl Çankaya Evi’nde de başladıklarını belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Çankaya’da soframız büyüyor. Paylaştıkça çoğalıyoruz” dedi. Ekonomik anlamda zor günlerden geçildiğini dile getiren Taşdelen, “Bu durumdan en çok dar gelirli aileler ve onların eğitim gören çocuklarının etkilendiği gerçeğinden hareket ederek dayanışma ağımıza üniversiteli gençlerimizi de aldık. Nasıl açlık sınırının altında yaşamak zorunda kalan ailelere desteğimizi her geçen gün büyütüyorsak, ailelerinden uzakta eğitim gören üniversiteli gençlerimize de soframızı açıyoruz. Bu dayanışmayı büyütecek, paylaştıkça çoğalacağız” şeklinde konuştu.

İLK GÜNÜN MENÜSÜ GENÇLERİ MUTLU ETTİ

Yayla çorbası, köfte- makarna, patates püresi ve muzdan oluşan ilk günün menüsünden memnun olduklarını belirten öğrenciler, daha önce otobüsle Kızılay’a gidip yemeğimizi Belediye’de yiyip dönüyorduk. Şimdi hem zamandan hem de yol parasından kazancımız oldu. Alper Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz, dediler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL