Ankara Haberleri

Yenimahalle’de Yaşlılara Saygı Haftası kutlandı

Yenimahalle’de Yaşlılara Saygı Haftası kutlandı

Yenimahalle Belediyesi, 18- 24 Mart tarihleri arasında kutlanan “Yaşlılara Saygı Haftası” kapsamında İkinci Bahar Dayanışma Merkezleri’nde çeşitli etkinlikler düzenledi.

Yenimahalleli yaşalmış vatandaşların keyifli vakit geçirmeleri ve sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla Karşıyaka, Gazi, Serhat, Ata, Yenimahalle ve Turgut Özal mahallelerinde 5 bine yakın üyeye hizmet veren İkinci Bahar Dayanışma Merkezlerinde Yaşlılar haftası kutlandı.

Etkinlikler kapsamında; ikinci bahar müdavimleri, Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları (Yenimek) Müzik Öğretmeni Görkem Turan’ın müzik dinletisi eşliğinde keyifli bir gün yaşadı. Şarkı ve türkülerin hep bir ağızdan söylendiği etkinlikte oyunlar oynandı, halaylar çekildi.

Yaşlılarımıza sahip çıkıyoruz

Yenimahalle Belediyesi olarak yaşlı dayanışma merkezlerine büyük önem verdiklerini kaydeden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Biz belediye olarak yaşalmış vatandaşlarımızı sadece 18-24 Mart tarihinde hatırlayan bir anlayışa sahip değiliz. Her zaman yaşalmış vatandaşlarımızın yanındayız. Anneye ve babaya saygı bizim kültürümüzün de dinimizin de esaslarındandır. Yaşalmışlara sahip çıkmak sosyal devletin de zorunluluğudur. Yaşlılarımızın hayatlarını keyifle sürdürebilecekleri alanlar oluşturmak ve onları sosyal hayata dahil etmek için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

——————————————————————————

Yenimahalle Belediye Başkanlığı İvedik Caddesi Yenimahalle/ANKARA

www.yenimahalle.bel.tre-mail:yenimahallebasin@yenimahalle.bel.tr

TEL : 344 02 28, FAKS : 344 02 36

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL