TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 355.317
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 22.687
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 198
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 24.366
Dünya Güncel SonDakika

Yunanistan’dan Türkiye itirafı: Silahlanma yarışı bizi batıracak

TÜRKİYE’yi savunma sanayii alanında yakalamak için ABD ile Fransa’dan uçak ve gemi siparişleri veren Yunanistan’da, “Silahlanma yarışı bizi batıracak” manşetleri atılmaya başlandı.

Yunanistan’dan Türkiye itirafı: Silahlanma yarışı bizi batıracak

Türkiye’nin savunma sanayii alanında attığı adımlar Yunanistan tarafından takip edilmeye devam ediliyor. Türkiye’nin yerli ve milli teknolojilerinin tamamı Yunan basınında karşılık bulurken Yunanistan’ın Türkiye’yi yakalama adına attığı adımlar sert şekilde eleştiriliyor.

Yunan News 24/7’de, “Yunanistan-Fransa, İspanya-Türkiye: Silah Rekabeti İflasa Yol Açıyor” başlıklı bir haber yayımlandı. Gazeteci George Karelya imzasını taşıyan yazıda Atina hükumetine Türkiye ile silah rekabetine karşı, “Uçak ve fırkateyn aldık, Türkiye uçak gemisi yapıyor. Bundan sonra ne yapacağız? Nükleer silah mı sipariş edeceğiz?” diye sordu.

“Türkiye’yi yakaladık sandık”

Türkiye’yi yakalamak için yapılan uçak ve savaş gemisi hamlelerine karşılık Ankara’nın güç alanına ulaşılamayacağına değinilen yazıda şu ifadeler kullanıldı:

“Fransa ile uçak ve fırkateyn alımı için dev bir anlaşma imzalandığında bunu sevinç ve şenlik içinde karşıladık. Türkiye’yi uyurken yakaladığımızı düşündük. Türkiye’nin buna karşılık vereceğini söyleyenler kulak ardı edildi.”

Yazıda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de ilgili şu detay dikkat çekti:

“Aslında Türkiye ile ilişkilerimizin tek çıkış yolu sürekli ve yıkıcı silahlanma yarışı değildir. Türkiye’deki muhalefetin lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’nin bir sonraki lideri olması muhtemel.”

Bu Habere Tepkini Koy!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL